DZIEŃ AKTYWNOŚCI RODZINNEJ

W dniu 19 marca 2014r. w ramach Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej " Ćwiczyć każdy może" odbył się w naszej szkole DZIEŃ AKTYWNOŚCI RODZINNEJ.Celem imprezy było wspólne spędzanie czasu angażując rodziców i dzieci do podjęcia aktywności fizycznej. Przed przystąpieniem do sportowej rywalizacji została przeprowadzona rozgrzewka, aby przygotować organizm do wysiłku i uniknąć kontuzji. Po rozgrzewce rodzice wraz z dziećmi klas III zostali podzieleni na cztery zespoły (tatusiowie, mamuśki, dziewczynki i chłopcy) i uczestniczyli w następujących sportowych zmaganiach:

1. Gra - "Podbij balonik"
  2. Gra - "Skoki z gazety na gazetę"
  3. Gra - "Zbijanie kręgla"
  4. Gra - "Kto dalej skoczy"
  5. Gra - "Wyścig z przełożeniem szarfy"
  6. Gra - Wyścig z nitką".

Po zakończeniu sportowej rywalizacji rodzice wraz z dziećmi mieli okazję nauczyć się tańca MACARENA. Aby zajęcia taneczne były atrakcyjne wykorzystano w tym celu projektor, konsolę xbox i kinect. Ostatnim punktem Dnia Aktywności Rodzinnej było "Sportowe kółko i krzyżyk". Rywalizacja wywołała mnóstwo uśmiechu i zadowolenia na twarzach zarówno rodziców jak i dzieci. Na zakończenie Dnia Aktywności Rodzinnej podsumowano sportowe zmagania i nagrodzono wszystkich uczestników.

ROZGRZEWKA

PODBIJ BALONIK